Kultūra

Šokių kolektyvo „Reketys“ triumfas

Nors kūrybos sezonas tik įsibėgėja, bet gera pradžia, pasak patarlės, jau pusė darbo… O pradžia nuostabi! „Reketys“ – vieno iš prestižiškiausių respublikinio konkurso „Iš aplinkui“, vykstančio kas dveji metai, laureatas! Čia dar ne visos gerosios naujienos! „Rekečio“ šokėja Laima Malinauskienė pripažinta šauniausia konkursinio sambūrio šokėja.

Ką kolektyvui suteikia laureato vardas? Apie materialinę naudą ar kokį piniginį prizą čia net nesvarstome, bet jausmas tą minutę, kai suvoki, kad tu geriausias iš geriausių, nenusakomas. Juk tiek valandų praleista ant scenos, šlifuojant šokio derinius, tiek laisvalaikio paaukota tam, kad tą vienintelį kartą viskas pavyktų taip, kaip sumanyta, kad pavyktų tą emociją nuo scenos nuskraidinti iki žiūrovo ir reiklios komisijos. Ne veltui vadovė, neatlaikiusi susikaupusio jaudulio, apsipylė ašaromis, dar nepasibaigus pasirodymui.

Konkurse „Iš aplinkui“ „Reketys“ dalyvauja nuo 2004 m. – nuo tada, kai iš jaunimo amžiaus kategorijos perėjo į vidutinio amžiaus žmonių šokių grupę. Rungtis jaunimo būryje buvo paprasčiau. Daug svarių „Rekečio“ laimėjimų pasiekta jaunystėje. O iki pergalės šiame konkurse teko nueiti nemažą kelią. Vidutinio amžiaus šokėjų grupės Lietuvoje – vienos stipriausių. Į konkursą susirenka kolektyvai, turintys aukščiausią kategoriją, todėl tapti lyderiais nėra paprasta, o pasiektos pergalės ir laimėjimai labai svarbūs.

„Pergalės skonį „Reketys“ buvo truputėlį primiršęs. Paskutinis laimėjimas prieš porą metų „Klumpakojo“ konkurse Klaipėdoje mums prilygo stebuklui. Tada mes ir patys nelabai suvokėme, ką padarėme. Aplenkę  prestižinius miestų kolektyvus, savo grupėje tapome absoliučiais laureatais.  O po to „Reketys“ „krito į duobę“. Suformuoti pilnos sudėties šokėjų kolektyvą nepavyko keletą metų. Liūdna, kad Pakruojyje neatsiranda žmonių, šeimyninių porų, norinčių leisti laisvalaikį Pakruojo kultūros centre ir taip galinčių realizuoti save. „Reketys“ ir šiandien mielai kviečia į savo būrį visus,  norinčius ir galinčius papildyti kolektyvą.  Šį sezoną „Rekečio“ planuose – ne viena koncertinė išvyka. Jau gruodžio mėnesį kartu su Latvijos, Ukrainos ir visu pulku Lietuvos kolektyvų suksimės tarptautiniame festivalyje Plungėje. Numatytos kelionės pas aukštaičius ir žemaičius, dzūkus ir suvalkus. Drįstame pasvajoti apie pasirodymus užsienyje. O artimiausias pasimatymas su mūsų krašto publika numatytas gruodžio  pabaigoje vyksiančiame šventiniame koncerte, į kurį kviečiame ištikimiausius savo žiūrovus.“ – pasakoja kolektyvo vadovė Sigutė Malinauskienė.

Kolektyvo „Reketys“ vadovės Sigutės Malinauskienės nuotrauka.

Pakruojo rajono savivaldybės informacija.

 

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •