Aktualijos Renginiai

Sunkumus patiriantiems Pakruojo miesto gyventojams pradedamos teikti naujos paslaugos

Šiandien Pakruojo Šv. Jono Krikštytojo parapija oficialiai atidarė patalpas, skirtas vykdyti projektą „Asmeninės higienos ir priežiūros paslaugų plėtra ir savanoriškos veiklos skatinimas bei aktyvinimas Pakruojo mieste“. Nuo rytojaus šiose patalpose patiriantys sunkumus žmonės galės nemokamai nusiprausti, išsiskalbti, išsidžiovinti, išsilyginti drabužius. Jie taip pat nemokamai gaus higienos ir skalbimo priemones. Bus teikiama ir skalbinių surinkimo bei atvežimo paslauga – negalintys patys atnešti skalbinių, galės paprašyti atvykti į namus, paimti skalbinius. Visuose darbuose ir bendravime su klientais dalyvaus savanorės.

Reporterė – žurnalistė Rita Grigalienė

Šių patalpų, esančių adresu Vytauto Didžiojo g. 69, Pakruojyje (įėjimas nuo Kruojos g. esančios automobilių stovėjimo aikštelės), atidaryme dalyvavo projekto vykdymą prižiūrinčios Pakruojo miesto Vietos veiklos grupės atstovai, Pakruojo rajono savivaldybės administracijos direktorė Erika Kižienė, savivaldybės Pakruojo seniūnijos socialinės darbuotojos, savanorės, kunigas dekanas Remigijus Čekavičius.

Pakruojo Šv. Jono Krikštytojo parapijos dekanas Remigijus Čekavičius kreipėsi į susirinkusius, pasidžiaugė pavykusia idėja. Planuota šias patalpas atidaryti būtent Advento laikotarpiu, kuris būtent ir skirtas geriams darbams. Kunigas pašventino šias patalpas ir pakvietė visus bendrai sukalbėti maldą. 

Projekto vadovė Roma Bartkevičiūtė pasakė paskutiniu metu sapnuodavusi košmarus, kad štai patalpos suremontuotos, įrengtos, viskas yra, o neateis nė vienas klientas. Ji siūlo žmonėms pranešti, kad teikiamos naujos paslaugos. Geriausiai galimus klientus galinčios žinoti socialinį darbą dirbančios Pakruojo miesto moterys. Kreipiamasi ir į kitus galinčius nešti žinią, kad paslaugos yra skirtos:

*socialinę riziką patiriantiems suaugusiems asmenims (bedarbiams, benamiams, pajamų ir kitus laikinus ar ilgalaikius materialinius nepriteklius patiriantiems gyventojams, žemiau ar arti santykinio skurdo ribos gyvenantiems asmenims (skurdo rizikos riba – 307 Eur per mėnesį vienam asmeniui ir 644 Eur – šeimai); 

*socialinę riziką ir laikinas krizes patiriančioms šeimoms, kurios augina vaikus;

*asmenims, turintiems nustatytą neįgalumą;

*vienišiems senyvo amžiaus asmenims (nuo 65 metų amžiaus).

Kol kas šis paslaugų centras priims visus norinčius, tačiau reikės užpildyti dokumentus, kad tokia paslauga tikrai reikalinga. Atkreipiamas dėmesys, kad projektas skirtas būtent Pakruojo miesto, o ne kaimų gyventojams. 

Patalpose yra dušas ir tualetas, pritaikyti neįgaliems asmenims, trys skalbimo mašinos, džiovyklės, lyginimo prietaisai. Norintys nusiprausti šampūno ir dušo želė gaus nemokamai, tačiau rankšluosčius turės atsinešti patys. Jeigu situacija bus tokia prasta, kad asmuo neturės savo rankšluosčio, yra galimybė, kad „Carito“ moterys padovanos. 

Kreipiamasi ir į galimus savanorius. Roma Bartkevičiūtė sako, kad buvo pradėta su septyniomis savanorėmis, tačiau yra ir daugiau besidominčių. Planuojama, kad savo laisvu laiku galėtų bendradarbiauti daugiau savanorių. Atidarymo šventės metu išdalintuose lankstinukuose kreipiamasi į būsimus savanorius: „Savo savanorius gerbiame ir be galo vertiname. Aprūpiname reikalingomis darbo priemonėmis, rūbais, maitiname pietumis, kuriame jaukią aplinką, kad įgyta patirtis būtų kuo malonesnė.“

Projekto vykdytojus pasveikino Pakruojo rajono savivaldybės administracijos direktorė Erika Kižienė, Pakruojo miesto vietos veiklos grupės atstovai – vadovas Svajūnas Miknevičius ir projektų koordinatorė Vaida Šeižė, tame pačiame pastate įsikūrusios bendrijos „Pakruojo viltis“ atstovė. Buvo įteiktos gėlės ir dovanos.

Informuojama, kad projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis, Lietuvos valstybės biudžeto lėšomis, Pakruojo rajono savivaldybės lėšomis.

Naujojo paslaugų centro darbo laikas:

pirmadienį, trečiadienį ir penktadienį – nuo 10.00 val. iki 15.00 val.;

antradienį, ketvirtadienį – nuo 15.00 val. iki 20.00 val.

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •  

One Reply to “Sunkumus patiriantiems Pakruojo miesto gyventojams pradedamos teikti naujos paslaugos

  1. Puiku, kad tokios paslaugos teikiamos. Bet graudu, kad paslaugos teikiamos tik miesto gyventojams. Ar kaimo gyventojai yra antrarūšiai, prastesni. Gal kai kuriam kaimo žmogui labiau reikalinga viena ar kita paslauga. Tuo labiau, kad projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis, Lietuvos valstybės biudžeto lėšomis, Pakruojo rajono savivaldybės lėšomis.
    Galvoju, kad kaimuose steigti tokius paslaugų centrus nėra prasmės, nes gyventojų mažėja tai ir lankytojų būtų mažai. Tačiau Pakruojyje apsilankyti manau tikrai vienas kitas norėtų.

Comments are closed.