Be kategorijos Kultūra Laisvalaikis Renginiai Švietimas

Tarptautinė vaikų knygos diena Pakruojo sinagogoje paminėta, pasitelkiant Naisių vasaros teatro aktorius

Nors Tarptautinė vaikų knygos diena švenčiama balandžio 2 d., kada gimė pasakų vaikams autorius Hansas Kristianas Andersenas, ši proga Pakruojo sinagogoje šventiškai paminėta balandžio 3 d. Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos vaikų erdvės ir „Žemynos“ pagrindinės mokyklos bibliotekininkės pakvietė pradinukus pasižiūrėti nuotaikingo spektaklio ,,Pasaka apie obuolius ir kitus Obelių gyventojus“ (pagal V. Landsbergio knygą ,,Obuolių pasakos ir kriaušių“). Salėje susodinti žiūrovus netgi pritrūko vietų, mat „vaikų, tėvų ir jų draugų“, kurie buvo kviečiami į spektaklį, buvo apie pusantro šimto.

Iki pasirodant Naisių vasaros teatro aktoriams, Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos bei Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos bibliotekos bibliotekininkės apdovanojo aktyviausiai knygeles skaičiusius pradinukus. Pakruojo „Žemynos“ pagrindinėje mokykloje arba Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos vaikų erdvėje dažni lankytojai buvo antrokai Gabija Daujotaitė, Beatričė Gudaitė, Augustė Gudjurgytė, Deimis Katinas, Kamilė Marcinkaitė,  Milda Petrauskaitė, Saulė Purvaneckaitė; trečiokai Liveta Jurgaitytė, Agnė Krivickaitė, Matas Michaelis Maasas, Gerda Šlevaitė, Danielius Šventickas, Nojus Vaičeliūnas, ketvirtokės Gabija Kuodytė, Ausma Tautavičiūtė ir Austėja Valiušytė bei penktokė Raminta Jurgaitytė.

Šiems vaikams dovanota nemokama kelionė į Vilnių, į Martyno Mažvydo biblioteką, kur jie dalyvaus ekskursijoje po biblioteką, taip pat – edukacinėje programoje „Netradicinės knygos kūrimas iš įvairių medžiagų“. Žadama aplankyti Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejų, kur mažieji skaitytojai dalyvaus edukacinėse programose: „Triukšmai kino filmuose“ ir „Liaudies pasakos lėlių teatre“.

Gavę paskatinimus už knygelių skaitymą, vaikai žiūrėjo 50 minučių trukmėsu nuotaikinga muzikinį spektaklį, kuriame aktoriai per muziką ir judesį papasakojo apie obuoliukų gyvenimo džiaugsmus ir vargus, sukūrė įvairių personažų galeriją. Vaidinime netrūko priverčiančio nusijuokti humoro, įtraukiančio veiksmo, vaizdingos kalbos.

Nuotraukos teksto autorės bei iš Pakruojo sinagogos socialinio tinklo paskyros

Reporterė Rita Grigalienė

previous arrow
next arrow
Slider

 

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •