Aktualijos Lietuvoje

Tiek Respublikoje, tiek Pakruojo rajone sergamumas su peršalimu siejamomis infekcijomis mažėja

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, kad sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Lietuvoje sumažėjo. Šeštąją šių metų savaitę (2019 m. vasario 4–10 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 159,9 atv./10 tūkst. gyventojų. Pernai (2018 m.) tuo pačiu metu sergančiųjų buvo daugiau – 182,7 atv./10 tūkst. gyventojų.

Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM Šiaulių departamento Pakruojo skyriaus visuomenės sveikatos stiprinimo specialistės Danutės Šapelienės, Pakruojo rajone šeštąją savaitę registruota 10 gripo klinikinių atvejų, iš jų – vienas vaikų susirgimo atvejis; susirgimai ūmiomis virusinėmis kvėpavimo takų infekcijomis – 134 atvejai, iš jų – 97 sergantys vaikai. Bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis Pakruojo rajone – 74,44 atv./10 tūkst. gyventojų.

Prieš tai buvo skelbta, kad nevyko pamokos kai kurių rajono mokyklų pavienėse klasėse. Šią savaitę daugumoje tokių klasių ugdymo procesas vėl bus tęsiamas. Kol kas pamokos nevyksta tik Linkuvos gimnazijos 1b klasėje.

Gripo epidemija tebėra paskelbrta 31 savivaldybėje iš 60, tačiau kiekvienoje administracinėje teritorijoje šeštąją metų savaitę užfiksuotas mažesnis sergamumo rodiklis nei savaitę prieš tai.

„Pakruojo varpo“ informacija.

 

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •