Justicija

Už vandališką elgesį prokuroras siūlo griežtą bausmę Stanislovui Tomui

Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras vakar kreipėsi į teismą, prašydamas pagreitinto proceso tvarka išnagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje pilietis S. T. kaltinamas viešosios tvarkos pažeidimu (pagal Baudžiamojo kodekso 284 str.) ir viešosios pagarbos vietos išniekinimu vandališkais veiksmais (pagal Baudžiamojo kodekso 312 str. 2 d.).

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas š. m. balandžio 8 d. dėl piliečio S. T. veiksmų, kai jis tądien Vilniaus centre kūju sudaužė Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai skirtą atminimo lentą ir šiuos savo veiksmus tiesiogiai transliavo internete.

Vilniaus miesto apylinkės teisme baudžiamoji byla vakar buvo išnagrinėta, teismas sprendimą šioje byloje skelbs gegužės mėn. 8 d..

Prokuroras teismo prašė S. T. pripažinti kaltu, paskirti jam galutinę 600 MGL (30 000 eurų) baudą ir konfiskuoti nusikalstamos veikos įrankį.

Kaltinamajam S. T., siekiant užtikrinti jo dalyvavimą teisminiame procese, skirtos kardomosios priemonės: dokumentų paėmimas ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Prokuroras turi teisę nuspręsti užbaigti baudžiamąją bylą pagreitinto proceso tvarka, jeigu nusikalstamos veikos padarymo aplinkybės yra aiškios, asmuo pripažįsta savo kaltę, o baudžiamoji byla dėl tos veikos padarymo turi būti nagrinėjama apylinkės teisme.

Lietuvos Respublikos Prokuratūros informacija

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •