Kultūra Laisvalaikis Renginiai

Vasario 16-ajai paminėti – erdvinės muzikos veiksmas „Spengla“ Pakruojo sinagogoje

Vasario 17 d. (sekmadienį) 20 val. kviečiame į Pakruojo sinagogoje vyksiantį erdvinės muzikos veiksmą „SPENGLA“, skirtą Vasario 16-ajai paminėti.  Renginys – nemokamas.

„SPENGLA“ ieško santykio tarp žmogui aktualių praeities ir dabarties vertybių, nuostatų bei gyvensenos – skirtingų laikmečių ir požiūrių. Tradicinė muzika, kartu ir praeitis, čia ne romantizuojama ar idealizuojama, o siekiama atrasti priežastinius ryšius tarp mąstymo ir liaudies tradicijos. Taip išlaikytas autentiškumas, persipynęs su šiuolaikine muzika, naujai įprasmins mūsų tautos muzikines ir vertybines tradicijas.

Trakų rajono Kalvių ir Lieponių krašto liaudies dainas, šokį ir šiuolaikinę chorinę-instrumentinę muziką unikalioje postindustrinėje erdvėje sujungsiantis muzikinis veiksmas kviečia pasinerti į gyvenimo ir laiko tėkmės ratą. Penkis gyvenimo ciklo tarpsnius vaizduojančiuose muzikinio vyksmo paveiksluose išgirsite lopšines (gimimas), vaikų dainas (vaikystė), jaunimo, meilės dainas ir šokius (jaunystė), tuoktuvių dainas (vestuvės), šeimos dainas (branda, senatvė) bei raudas (mirtis). Net devyniolika nuskambėsiančių liaudies kūrinių, atliekamų autentiška maniera, papildys ir į vientisą audinį jungs kompozitorės Jutos Pranulytės muzika. Nekintanti laiko tėkmė, įkūnijama choro, ir ją drumsčiantys gyvenimo įvykiai, kuriuos atspindi solistai, ves per gyvybės ciklą ir kartu keliauti bei tyrinėti erdvę kvies ir klausytojus.

Idėjos autoriai: kompozitorė Juta Pranulytė, etnomuzikologė Vera Venckūnaitė-Čepulienė, choro „ARTyn“ vadovė Erika Žilinskaitė.

Dalyviai: choras „ARTyn“, folkloro ansamblis „Tula“, atlikėjai Darius Bagdonavičius ir Agnė Pilkauskaitė  (smuikai).

Organizatorius: Lietuvių etninės kultūros draugija

Rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba

Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos informacija.

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •