Portretai Verslas

„Verslo nuo nulio“ nominacijos laimėtojai svajoja apie autoservisą kaip „dideliame mieste“

Reporterė – žurnalistė Rita Grigalienė

Tarptautinės verslo dienos proga šių metų lapkričio mėnesį surengtoje vietos verslininkams šventėje UAB „Montaka“ įteikta „Verslas nuo nulio“ nominacija. Įmonės vardą teko girdėti ir kalbant savivaldybėje apie įmonių socialinį atsakingumą, būtent apie įmones, sutikusias dalyvauti projekte dėl „Pakruojiečio“ir „Pakruojo svečio“ kortelės naudojimo.

Įmonės direktorius ir vienintelis akcininkas Paulius Kačerauskas pokalbyje pageidavo dalyvauti kartu su žmona Gitana.

Kaip pradėjote „Verslą nuo nulio“?

– Verslą pradėjome kartu su žmona. Pradžia buvo nuo padangų montavimo. Iš pradžių dirbau su patentu, nuomojamose patalpose. Ta pradžia buvo prieš 8 metus. Po to buvo įsigytas plynas sklypas, kuriame nebuvo nei patalpų, nei vandentiekio, nuotekų sistemos, elektros, dujų. Viską reikėjo įrengti. Prieš trejus metus įsteigiau uab’ą.

Žmona Gitana Kačerauskienė: „Paulius viską padarė savo protu“.

Teko girdėti, kad įmonė vadinama socialiai atsakinga. Kaip manote, kodėl?

– Turime keturis darbuotojus, su manimi mes esame penkiese. Savo darbuotojus laikau šeimos nariais, duodame jiems pietus, aprangą. Šventes švenčiame kartu. Iš darbuotojų paminėčiau ilgiausiai dirbantį pas mus Mildarą Žalį, kuriams vieninteliam galime patikėti verslą, kai negaliu pasirūpinti pats. Nežinau, kodėl taip (socialiai atsakingais) vadina. Iš darbo biržos buvome priėmę du darbuotojus. Iš jų liko vienas. Bandome nebūti savanaudžiais. Būna, kad suteikiame paramą, duodami laiko susimokėti už padangas, atliktus darbus, nes dažnai žmonės neturi visos reikalingos sumos.

Gal esate įsigiję kažkokios kitos įrangos, kokios neturi kiti panašaus verslo atstovai Pakruojyje?

– Turime italų gamybos balansavimo stakles. Prie brangesnių – šviesų reguliavimo stendai. Kita įranga – įprasta, ne pati brangiausia.

Kokias paslaugas teikiate? Gal yra kažko kitokio nei įprasta Pakruojyje?

– Aš nekopijuoju iš kitų, bet žiūriu, ko žmonėms reikia. Pakruojyje pirmi pradėjome taikyti paslaugą, kai žmogus atvaro mašiną, palieka mums, mes nuvarome į šalia esantį techninių apžiūrų centrą. Jeigu reikia, paremontuojame ir atiduodame mašiną savininkui tvarkingą, su techninės apžiūros dokumentais. Jeigu reikia, net iš serviso namo parvežame. Turėti pakaitinį automobilį mums kol kas būtų per didelė prabanga. Dabar kiti servisai irgi ima taikyti tokią paslaugą. Mūsų privalumas – esame šalia techninių apžiūrų centro, matome, kokia eilė, kiek pajudėjo. Įmonė prekiauja naujomis padangomis. Manau, senomis prekiauti neapsimoka. Esame „Shell“ tepalų atstovai. Prekiaujame tepalais, valikliais, ledo tirpikliais. Teikiame automobilių remonto paslaugas, išskyrus variklio, elektrinių dalių remontą.

Kaip manote, kaip sekasi šis verslas?

– Reikia sakyti „gerai“,  tai ir bus gerai. Kaip sakysi, taip ir bus. Klientų yra. Buvę darbdaviai yra tarp jų. Yra vilniečių, kurie atvyksta į Pakruojį.

Kokie Jūsų planai versle? Ar yra dar kur tobulėti?

– „Mes dar augame iki tikro serviso. Esame tik didelis garažas“ – sako Pauliaus žmona Gitana.

Paulius Kačerauskas:

–  Norime tapti tokiu servisu, kokie būna dideliame mieste. Tobulėsime. Žadame teikti metalo tekinimo paslaugas, kuriomis naudotųsi žemdirbiai.

Kokia jūsų nuomonė dėl „Pakruojiečio“ kortelės?

– Nesakau ne, esu už naujoves, tačiau dėl visko dar reikia pagalvoti. Kainas esame paskaičiavę tokias, kad žmonės įpirktų ir mums apsimokėtų. Taikant nuolaidas, apie tai irgi teks pagalvoti.

Pabaigai…

Pauliaus žmona Gitana Kačerauskienė:

– Paulius yra darboholikas. Viską pasiekėme jo darbu. Jis dirba iki vėlumos. Dėl to, kad mes praktiškai gyvename darbu, kenčia šeima. Vieną dieną savaitėje – sekmadienį – Paulius skiria poilsiui. Tada ir aš jo netrukdau.

Paulius Kačerauskas:

– Nebijome pasakyti, kad klystam. Būna, padarom klaidų. Tada klientui nebijau pasakyti, kad kažkas nepavyko. Manau, melas paskui vis tiek išaiškėtų.

P. ir G. Kačerauskų šeimos albumo nuotraukoje – su Pakruojo rajono verslininkų ir darbdavių asociacijos prezidentu Vitoliu Urmonu.

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •