Lietuvoje Renginiai

Vilniuje paminėtos Lietuvos narystės NATO 15-osios metinės

Kovo 30 d. 12 val. Vilniuje S. Daukanto aikštėje buvo iškilmingai pakeltos Lietuvos ir NATO vėliavos. Susirinkusiuosius pasveikino Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, NATO pajėgų integravimo vieneto (NFIU) Vilniuje vadas Jakobas Søgårdas Larsenas. Dalyvavo Lietuvos karinių pajėgų atstovai, LR Seimo, LR Vyriausybės nariai, užsienio šalių svečiai, gynybos atašė.

Atėjusius į renginį muzikiniais kūriniais džiugino Lietuvos kariuomenės orkestras, Valstybinis pučiamųjų orkestras „Trimitas“ ir Vidaus reikalų ministerijos Reprezentacinis pučiamųjų orkestras, vyko moksleivių muzikinė akcija „Tai, ką darome – už TAIKĄ!“

Vėliau, nuo 13 val. šventė visuomenei vyko prie Krašto apsaugos ministerijos. Čia buvo galima apžiūrėti ir susipažinti su Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų karine technika ir ginkluote: 36 tonas sveriančia ratine pėstininkų kovos mašina „Boxer“, šarvuotu žvalgybos automobiliu „Fenek“ ir kita, prieš porą metų Lietuvoje dislokuotų NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės karių atsigabentą ginkluote. Taip pat susipažinti su 2015 m. veiklą Lietuvoje pradėjusiu NATO pajėgų integravimo vienetu, pakalbinti jame dirbančius sąjungininkų karininkus, kurių NFIU dirba iš 14 valstybių.

Susirinkusiuosius prie Krašto apsaugos ministerijos džiugino Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo ir solistų bei Lietuvos vaikų ir jaunimo centro choro „Kivi“ koncertas, veikė kūrybinės dirbtuvės vaikams ir ne tik vaikams.

Į šventę suspėjo atvykti ir krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, kuris kovo 26-29 d. su oficialiu vizitu lankėsi Jungtinėse Amerikos Valstijose.

„NATO jau ne kartą įrodė, kad moka prisitaikyti prie vykstančių pokyčių, kad geba išsaugoti savo vienybę, nepaisant piktavališkų pastangų ją ardyti, kad yra nepakeičiama organizacija, siekiant užtikrinti kolektyvinį saugumą Europoje ir garantuoti patikimą atgrasymą ir gynybą“, – sakė ministras R. Karoblis.

Nuotraukų aut. srž. sp. Ieva Budzeikaitė

Krašto apsaugos ministerijos informacija

previous arrow
next arrow
Slider
Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •