Rinkimai

Vyksta pretendentų būti kandidatais į Respublikos Prezidentus parėmimas

2019 m. gegužės 12 d. vyks Respublikos Prezidento rinkimai. Šiuo metu pretendentais būti kandidatais į Respublikos Prezidentus yra registruoti 12 politikų. Jiems išduoti rinkėjų parašų rinkimo lapai bei vyksta pretendentų į kandidatus išsikėlimo parėmimas tiek elektroniniu būdu, tiek popieriniuose parašų rinkimo lapuose. 

Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų įstatymas numato, kad asmuo, iškeltas ar iškėlęs save kandidatu į Respublikos Prezidentus, ne vėliau kaip likus 40 dienų iki rinkimų, raštu pareiškia apie tai Respublikos Prezidento rinkimų komisijai.

Šiuo metu Vyriausioji rinkimų komisija yra priėmusi sprendimus registruoti pretendentais būti kandidatais į Respublikos Prezidentus 12 asmenų. Yra išduoti rinkėjų parašų rinkimo lapai. Iki 2019 m. kovo 28 d. vyksta pretendentų į kandidatus iškėlimo parėmimas. Remiantis Lietuvos Respublikos Konstitucija, kiekvienas pretendentas būti kandidatu į Respublikos Prezidentus turi surinkti mažiausiai 20 000 parašų.

Pasirašymo  būdai

Pretendentų parėmimas vyksta: 1. Rinkėjų parašų rinkimo lapuose – rinkėjas visus savo asmens duomenis (vardą, pavardę, paso ar asmens tapatybės kortelės numerį, gyvenamąją vietą) ir datą popieriniame rinkėjų parašų rinkimo lape įrašo pats ir pasirašo. 2. Elektroniniu būdu portale „Rinkėjo puslapis“. Pretendentus būti kandidatais į Respublikos Prezidentus savo parašais el. būdu gali paremti rinkėjai, per el. valdžios vartus (VIISP), prisijungdami per banką (naudojantis elektronine bankininkyste) arba elektroniniu parašu. 

Paprasčiausias būdas paremti pretendento išsikėlimą būti kandidatu į Respublikos Prezidentus – elektroniniu būdu. Tokiu atveju tretiesiems asmenims nereikės nurodyti savo asmens duomenų, galima prisijungti bet kuriuo metu, kada tik patogu. Siūlome prisijungti prie www.rinkejopuslapis.lt ir paremti pretendentus.

Portalo „Rinkėjo puslapis“ paslaugos išoriniams naudotojams nebus teikiamos nuo š. m. kovo 2 d. 20 val. iki š. m. kovo 4 d., tuo metu pasirašyti dėl pretendentų parėmimo nebus galima. 

Pasirašymo tvarka

Pabrėžtina, kad rinkėjas gali paremti ne vieną pretendentą, tačiau pasirašyti už kiekvieną pretendentą į kandidatus į Respublikos Prezidentus galima tik po vieną kartą – arba elektroniniu būdu, arba pasirašant popieriniame lape. Jeigu aptinkama, kad pilietis dėl to paties kandidato į Respublikos Prezidentus pasirašė du kartus ar daugiau, jo visi parašai neįskaitomi. Neįskaitomi taip pat parašai tų piliečių, kurie lape neįrašė visų reikiamų duomenų arba juos įrašė neteisingus.

Kiek parašų kas surinko?

Pretendentais būti kandidatais į Respublikos Prezidentus  yra  registruoti 12 asmenų. Kai kurie iš jų reikiamą parėmimo parašų skaičių jau yra surinkę, kai kas po truputį artėja.

Iki vasario 26 d., 20.00 valandos:

Elektroniniu būdu jau surinko reikiamą skaičių parašų

Ingrida Šimonytė – 34835;

Gitanas Nausėda – 22363;

Elektroniniu būdu dar nesurinko:

Arvydas Juozaitis – 10582;

Vytenis Povilas Andriukaitis – 9062;

Mindaugas Puidokas – 8748;

Naglis Puteikis – 7623;

Petras Auštrevičius – 7445;

Valentinas Mazuronis – 5838;

Saulius Skvernelis – 5051;

Kazimieras Juraitis – 4974;

Alfonsas Butė – 4819;

Petras Gražulis – 1156.

Asociatyvi nuotrauka.

„Pakruojo varpo“ informacija.

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •