Lietuvoje Rinkimai

Vyksta pretenduojančių tapti kandidatais į Europos Parlamento narius parėmimas

Kandidatavimo parėmimo parašus renka ne tik kandidatai į Prezidento postą, bet ir pretenduojantys į Europos Parlamentą. Rinkimai į Europos Parlamentą vyks šių metų gegužės 26 d. Šiuo metu yra išduoti parašų rinkimo lapai ir iki balandžio 11 d. vyksta kandidatų sąrašų parėmimas. Tam, kad sąrašas galėtų kandidatuoti, reikia surinkti ne mažiau nei 10 000 parėmimo parašų. Aktyviai vyksta kandidatų sąrašų iškėlimo parėmimas elektroniniu būdu. Kandidatų sąrašų iškėlimą savo parašais el. būdu gali paremti rinkėjai, prisijungę per el. valdžios vartus (VIISP) čia.

Keliamų kandidatų į Europos Parlamento narius sąrašus pateikė 11 partijų ir 4 visuomeniniai rinkimų komitetai. Partijos: Darbo partija, Lietuvos centro partija, Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis, Lietuvos socialdemokratų darbo partija, Lietuvos socialdemokratų partija, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos žaliųjų partija, partija Tvarka ir teisingumas, politinė partija Rusų aljansas, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai. Visuomeniniai rinkimų komitetai: „Aušros Maldeikienės traukinys“, „Prezidento Rolando Pakso judėjimas“, „Prof. Dr. Stanislovo Tomo sąrašas“ ir „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę!“

Daugiausia elektroninių palaikymo balsų yra surinkęs visuomeninis rinkimų komitetas „Aušros Maldeikienės traukinys“, kurį kovo 19 d., 21 valandą elektroniniu būdu buvo parėmę 3424 asmenys. Po to – Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, surinkę 3368 parašus. Garbingoje vietoje ir visuomeninis rinkimų komitetas „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę!“, surinkęs 2126 elektroninius parašus. Mažiausiai populiari tarp elektroniniu būdu remiančių yra politinė partija Rusų aljansas, minėtam laikui surinkusi tik 18 elektroninių parašų.

Primename, kad kandidatų sąrašų iškėlimą paremti galima iki šių metų balandžio 11 d.

„Pakruojo varpo“ informacija

 

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •